O nás

Kde vznikl nápad....

Už od svých 14 let hraji na bicí a je to můj milovaný koníček, za dobu své amatérské kariéry jsem prošel už spoustou kapel a různých žánrů. Od rock'n'rollu přes hard&heavy žánry, ovšem našel jsem se nejvíce ve stylu death metal, kde jsem zakotvil a hraji ho dodnes.

Za celou tu dobu hry na bicí jsem zkoumal všechny možné modely paliček - od různých výrobců a hledal jsem takové, které mi sednou do ruky, budou odolné vůči praskání a zároveň se mi budou designově líbit.

Jednou jsem byl u kámoše Jardy,také skvělého bubeníka, který se ujal grafické tvorby tohoto projektu. Jarda dostal nápad vytvořit brand paliček Pigsticks pro extrémní bubeníky. Tuto myšlenku jsem začal později realizovat a snažil jsem se vyrobit paličky, které nám oběma budou sedět a bude se nám s nimi dobře hrát.

První vývoj

Jelikož se zabývám a živím automatizací a elektronikou, za těch pár let už jsem viděl spoustu strojů od jednoúčelových po rúzné obráběcí a dostal jsem myšlenku, že bych mohl postavit jednoúčelový stroj na výrobu paliček. Během několika měsíců jsem si pořídil svůj první cnc router, se kterým se se učil pracovat a seznamovat se s programováním a obráběním. Postupně jsem zkoušel vyrábět první modely, tenkrát ještě z násad pro košťata. Postupem času se mi podařilo obrobit pár polotovarů, ale ty by se dali použít spíše jako podpěry k zelenině, ale ne k bubnování! Několikrát jsem celý svůj stroj přestavoval a vylepšoval mechaniku, tak aby vše fungovalo, a aby se mi podařilo vyrobit první pár paliček.

Samozřejmě se během té doby spoustu věcí komplikovalo, paličky mi nevyhovovaly nebo stroj neodváděl rychlou ani přesnou práci, kterou jsem vyžadoval. Dokonce byly chvíle, kdy už jsem to chtěl vzdát, ale přes všechny překážky jsem šel dál a posunoval jsem se pomalu kupředu.Po mnohých pokusech se mi podařilo vymodelovat a vyrobit obstojné paličky tehdy ještě na klasickém ručním soustruhu a přenesl jsem tento model i na svůj stroj, kde jsem paličky dokázal vyrobit o dost přesněji.

Neustále mě poháněla snaha vyrobit ještě lepší modely, které by splňovaly kritéria, které extrémní bubencíci vyžadují, to hlavně vyváženost pro pohodlné hraní a to vyžadovalo přesnost zpracování.

Výběr vhodného materiálů

Hlavní otázkou pro další důležitou vlasnost, kterou bubeníci tvrdých žánrů vyžadují, tedy odolnost je dřevo. 

Začal jsem experimentovat a zabývat se kvalitou dřeva. Zde bych chtěl poděkovat svým přátelům, kteří mi byli nápomocni ve studiu dřevin a pomáhali mi s výběrem, protože u paliček musí být dřevo prostě kvalitní.

Habr

Prvním materiálem, který jsem začal zpracovávat byl Habr. Přálo štěstí a koupil jsem, dnes už u mého stálého dodavatele habrového dřeva, prvních pár prkýnek vysoce kvalitního materiálu 
a tehdy jsem začal vyrábět habrové paličky, které dopadly nad moje očekávání. Paličky se nelámaly, moji kamarádi bubeníci byli s těmito prvními modely spokojeni co se kvality dřeva, 
celkového zpracování i dojmu z designu týče.
To mě dodalo větší chut jít dál a stále na kvalitě pracovat.
Hickory

Hickorové dřevo jsem sháněl neskutečně dlouho a když jsem sehnal tuto exotickou dřevinu, začal jsem ihned s výrobou s hickory (americký bílý ořech).

To už jsem zároven s mým otcem a kamarády začal stavět nový přesnější stroj na kterém jsem dnes schopný obrábět přesné modely paliček.

Současnost

Nyní už vyrábím kvalitní paličky, které byly otestovány i v nejtěžších stylech a občas i s úspěchem obstály i v extrémních testech, o které se celou dobu staral můj pes Ricky. :)

Při výrobě paliček dbám na vyváženost, přesnost, párování a kvalitu dřeva a stále se snažím zlepšovat.

Poděkování:

Kamarádům, kolegům za pomoc při cnc obrábění dílů na mé zařízení.

Mému Tátovi za podporu.

Pokud chcete hrát s poctivou českou kvalitou a precizně zpracovanými bubenickými paličkami, zkuste značku Pigsticks.

Paličky nejen pro extrémní bubeníky !